Стивън Къри, Уориърс затвориха горещите Бъкс, победа със 125-90
AP News | 2024-03-07 | 07:57:49

САН ФРАНЦИСКО (AP) — Стивън Къри имаше 29 точки, Джонатан Куминга вкара 20, а Голдън Стейт Уориърс избягаха от Милуоки за 125 -90 победа в сряда вечерта, донасяйки първа загуба на Бъкс от паузата на Мача на звездите.

След като изоставаха с 20 на полувремето, Янис Адетокумбо и Дамян Лилард водеха серия от 19-5, за да започнат третия и върнете Бъкс в него – но Къри, който също имаше осем борби и пет асистенции, отново се зае с работа.

Новобранецът Трейси Джаксън-Дейвис имаше 15 точки заедно с четири от най-високите за сезона 13 блокирани на Голдън Стейт кадри, които да отговарят на собствения му връх в кариерата. Куминга удари още трима.

Антетокумбо, който пропусна победата у дома срещу Клипърс в понеделник вечерта заради тендинит на лявата ахилесова сухожилие, имаше 23 точки и седем борби, след като влизането му в мача беше под въпрос. Лилард завърши с 20 точки и шест асистенции в първия си мач отново в Чейс Сентър, откакто беше разменен от съперника Трейл Блейзърс на Бъкс миналия октомври.

Дреймънд Грийн отбеляза две късни тройки и завърши с 12 точки, докато Клей Томпсън допринесе с 10 точки от резервната скамейка, докато Уориърс водеха със 78-58 на полувремето, най-голямата им преднина на паузата този сезон.

Милуоки имаше най-добър дефанзивен рейтинг в лигата от паузата на Мача на звездите, но получи първата си загуба през този период, след като спечели шест поредни победи след почивката – задържайки опонентите си под 110 точки по време на този период без загуба и под 100 в четири от тези състезания.

Бъкс пропуснаха шанс да завържат най-добрата си победна серия за сезона от седем, постигната от 11 до 23 декември. Милуоки спечели осем от 10 и победи Уориърс у дома със 129-118 на 13 януари.

Голдън Стейт започна с 11 за 16, като Къри отбеляза първите си пет удара с две тройки, а Уориърс отбелязаха 40 точки в начална четвърт за втори път този сезон, тяхната девета четвърт от 40 точки общо. Техните 15 точки в третото съвпадаха с най-ниското ниво за сезона за която и да е четвърт.

Голдън Стейт изпревари Бъкс с 32-9 в четвъртия.

Уориърс се върнаха, след като загубиха със 140-88 в Бостън в неделя, като Къри отбеляза 2 от 13 и 0 за 9 при тройки.

Нападателят на Голдън Стейт Андрю Уигинс се завърна след отсъствие от четири мача, за да се справи със семеен проблем и игра само 14 минути, докато Уориърс спечелиха за 14-и път в 18 мача.

По време на таймаут през второто тримесечие Уориърс разпознаха бившия генерален мениджър Боб Майерс, докато работеше по предаването, с трите му дъщери, които участваха в празненствата.

Бъкс: Продължете пътуването си с четири мача в Калифорния срещу Лейкърс в Лос Анджелис в петък вечер.

Воини: Приемете Булс в четвъртък вечер, за да завършите един срещу друг домакинството.